Upravit stránku

3D Warehouse - stahování modelů

Galerie 3D Warehouse se ve SketchUpu 2014 od základů změnil.Nejen, že zde můžete najít model skoro čehokoli, co potřebujete, zároveň si zde můžete vytvořit vlastní oblíbené sbírky modelů, abyste je příště nemuseli zdlouhavě hledat.

Problém zde nastává tehdy, když přímo ve SketchUpu klikneme na Soubor – 3D Warehouse – Stáhnout modely. Otevře se nám veliká tabulka s velkým množstvím modelů a nás může zmást, že nevíme, kde vlastně máme modely hledat.

Vpravo nahoře je vyhledávací řádek, kde si můžeme zadat název modelu, autora…V další tabulce už si můžeme najít model toho, co se nám líbí, takže si na něj jednoduše klikneme.

 Po kliknutí na model se nám otevře stránka s modelem a ukáže se nám tabulka, kde můžeme vyčíst různé informace o tomto modelu. 

Rastr v Plakat Electrical Amper.png

Po stisknutí červeného tlačítka Download si můžeme model stáhnout buď přímo do SketchUpu, nebo kamkoli do počítače. Proto se někdy stává, že si lidé model stáhnou a pak jej nemohou nikde ve SketchUpu najít, aniž by věděli, že si ho uložili do počítače.

2.png

Snadnější cesta může být přes Dialogová okna – Komponenty – 3D Warehouse. Zde do vyhledávacího řádku vepíšeme slovo, najdeme si v knihovně model, který chceme použít, a klikneme na obrázek. Po kliknutí na Název obrázku se dostaneme opět do velké knihovny 3D Warehouse.

3.png