Upravit stránku

Co je nového v HSMWorks 2014

HSMWorks 2014, s podporou softwaru SolidWorks 2014, je nejpokročilejší verzí systému. Záměrem verze 2014 je přinést uživateli větší kontrolu, vyšší flexibilitu a lepší přehled nad celým procesem programování.


Ať už se jedná o aktualizovanou Simulaci stroje, jež podporuje velký rozsah různých druhů frézovacích center, nebo vylepšenou podporu soustružení s lepší kontrolou procesu obrábění – HSMWorks 2014 představuje neustále se zdokonalující praktický nástroj, na který se naši zákazníci mohou spolehnout.


Adaptivní 2.0 a Distribuovaný CAM jsou další dvě oblasti, kde uživatelé pocítí nesporný přínos – HSMWorks 2014 představuje aktuálně nejsilnější verzi přinášející lepší výkon jak přímo na stroji, tak i mimo něj.


V neposlední řadě HSMWorks 2014 obsahuje výkoné API (application programming interface), které poskytuje uživatelům bezprecedentní kontrolu nad procesem programování – HSMWorks 2014 zajišťuje větší pružnost, která uživatelům dovolí vytvořit efektivní procesy pro jejich podnikání. 


Závazek

„Od počátku jsme se soustředili na integraci CAM technologie HSMWorks do našeho rozsáhlého portfolia desktopových a cloudových nástrojů, a zároveň na pokračování vývoje stávajícího CAM řešení HSMWorks pro uživatele systému SolidWorks,“ řekl Robert „Buzz“ Kross, senior viceprezident pro design, životní cyklus a simulaci u společnosti Autodesk. „Toto vydání splňuje tento slib.“ 


Podpora SolidWorks 2014

HSMWorks 2014 je navržen pro využití výhod nejnovější verze populárního 3D konstrukčního softwaru SolidWorks 2014. HSMWorks určuje směr průmyslu v integraci do CAD systému s jediným cílem – vytvořit „bezešvou“ integraci, jež poskytne skutečně přehledný postup práce.

Zdokonalená simulace stroje

Byla přidána podpora různých kinematik strojů včetně 5-ti osých obráběcích center. S využitím sestav SolidWorksu jsou si uživatelé schopni vymodelovat vlastní stroj bez nutnosti importu STL modelů nebo jiných „mrtvých“ objemových prvků. Toto uživatelům zajistí schopnost zobrazení procesu obrábění pro velmi širokou škálu obráběcích strojů aktuálně na trhu.

HSMWorks API

HSMWorks 2014 přináší podporu pro API, které uživatelům umožní zautomatizovat generování drah nástrojů a postproces. HSMWorks API umožňuje programátorům vytvářet ve Visual Basic .NET, C# a C++ add-in moduly pro SolidWorks a také pro HSMWorks. V kombinaci s možnostmi šablon HSMWorks nové API dovoluje vysoký stupeň automatizace rutinních prací, což zefektivní proces programování. Plnou výhodu lze spatřit na využití automatizace pro generování dílů v SolidWorksu, a poté pro automatickou aktualizaci drah nástrojů spolu s vytvořením příslušného NC programu.

Zákazníkům, kteří hledají vyšší stupeň kontroly a automatizace, naše nové API „otevře“ skutečný potenciál systému HSMWorks a sílu integrovaného pracovního postupu.

Adaptivní obrábění 2.0

Adaptivní obrábění nastavilo laťku pro efektivitu obráběcího procesu s důrazem na odstranění velkého objemu materiálu v kratším čase cyklu při konstantním zatížení nástroje, menším opotřebení stroje/nástroje a při dosažení lepší výsledné kvality povrchu. Vylepšená podpora multi-core procesorů a pokročilé propojování drah činí z technologie Adaptivní obrábění 2.0 nejvyspělejší hrubovací strategii současnosti. 

Distribuovaný CAM – Nyní obsažen s každou licencí HSMWorks 

Jedna věc je využití všech jader na vaší pracovní stanici. HSMWorks dokazuje úspěšnost v této oblasti. Další věcí je možnost využítí jader i na ostatních stanicích. Podpora Distribuovaného CAMu, jenž je součástí HSMWorks přes šest let a nyní je standardní součástí HSMWorks 2014, uživatelům zpřístupní výpočetní výkon celé společnosti použitím jednoduché služby, jež může být jednoduše a rychle instalována. Distribuovaný CAM využívá vyspělou podporu více jader a umožňuje „distribuovat“ výpočet dráhy na pozadí. Toto je neocenitelnou výhodou nejen pro výrobce forem, ale umožní uživatelům s projekty obsahující více operací dosáhnout kratšího času výpočtu a odeslat výstupní programy do výroby v kratším čase. Toto rádi nazýváme „Time Machining“ (obrábění času). Domnívám se, že jakmile toto uvidíte v akci, budete souhlasit. 

Vylepšená podpora soustružení

Nové možnosti dávají uživateli větší kontrolu nad generovanými drahami nástrojů včetně detailnějšího nastavení nájezdů a přechodů, překrývání, hrubovacích a dokončovacích průchodů. Dráhy nástroje u soustružení byly optimalizovány pro snížení času obrábění jak zlepšením napojování, tak i řazením a nastavením parkovací/návratové pozice. 

Závazek

Autodesk je odhodlán poskytovat co možná nejlepší CAM uživatelům softwaru SolidWorks. Toto poslední vydání upevňuje naše odhodlání a dokazuje náš závazek poskytováním takového CAM nástroje, který návrhářům, inženýrům a zkušeným programátorům CNC strojů umožní dosáhnout rychle a snadno profesionálních výsledků, které očekávají.

Není lepšího způsobu jak objevit sílu a flexibilitu skutečně integrovaného CAMu, než jej vyzkoušet.